• Wpisów: 84
 • Średnio co: 42 dni
 • Ostatni wpis: 8 lat temu, 00:11
 • Licznik odwiedzin: 60 379 / 3592 dni
 
mandes
 
Wczoraj nasza największa zimowa gwiazda rozpoczęła starty na IO w Vancouver. W biegu na 10 km techniką dowolną zajęła piąte miejsce. Kibice są zadowoleni. Ale dlaczego?

Eksperci typowali Justynę Kowalczyk na podium cztery razy. I słusznie. Wskazywała na to jej forma w ostatnich tygodniach. Polka oczywiście za bardzo na te 10 km i tym stylem biegać nie lubi, ale przecież jest w takim gazie.

Ten gaz nie wystarczył. Inne były lepsze, Justyna zajęła piąte miejsce. Dopiero piąte! To rozczarowanie - nazywajmy rzeczy po imieniu. Tak zrobiły WSZYSTKIE media w naszym kraju. Oczywiście nie spodobało to się kibicom. Dla nich te piąte miejsce to sukces. Paranoja!

Na igrzyskach liczą się tylko medale. Za kilka dni nikt na świecie nie będzie pamiętać, że Kowalczyk była piąta. Jest liderką PŚ i jej celem minimum na każdy start jest podium. Tego ona sama od siebie wymaga, tego wymagajmy my od niej!

Mocno wierzę w to, że po rozczarowaniu przyjdą jednak lepsze występy. I wtedy będziemy cieszyć się z sukcesu. Piąte miejsce jest natomiast porażką. Koniec, kropka.

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego
 • awatar
   
   
  Sela
  Co z Ciebie za Polak?? Ja się cieszę nawet i z piątego, dala z siebie wszystko, co udowodnila zdobywajac zloty medal
   
 • awatar
   
   
  Włochu
  Wiem, Panie Mandes że Pan jest najlepszy na świecie i że tylko Pan się liczy na tym świecie, ale to niestety tylko Pana wyobrażenie. Justyna jest, najlepsza w tym co robi. Niech dalej, robi to co robi - bo jej to wychodzi. A Pan to nawet czasem się nie nadajesz do pisania swoich artykułów na Sportfanie. Pan, to by chciał żeby zawsze było, po naszemu, żeby zawsze byli pierwsi nasi sportowcy. A wiesz Pan, co to jest ciężka praca ??? Bo sądząc, po Pana toku myślenia to nie. Justyna Kowalczyk, doszła do wszystkiego swoją ciężką pracą. Owszem, może pan oceniać - nikt Panu tego nie zabrania, ale mówienie że bezsensem jest cieszenie się z 5 miejsca, to lekka przesada. Ciekawe jakie Pan miejsce by zajął w biegu. Przecież Pan lepiej wszystko wie i jest Pan najlepszy wedle swego toku myślenia ...
   
 • awatar
   
   
  gość
  ch*J ci w srake lamusie ! obrazasz nasza najlepsza biegaczke narciarska !!
   
 • awatar
   
   
  gość
  Tylk oze on jets idiota krytykuajcym baranem co sie na niczym nie zna Sportfanowiec ! Ale jestes beretem !
   
 •  
   
  Odpowiedz jest bardzo prosta. Prawdziwy kibic nie opuszcza swojego sportowca nawet gdy nie osiąga tego czego od niego oczekujemy.

  Chyba tak na prawdę nie zdajesz sobie sprawy z tego co tam się dzieje na takiej olimpiadzie. Niektórzy cały rok przygotowują się do tej imprezy, olewając np puchary. Idealnym przykładem jest Małysz, dla którego cel był jeden. Zdobyć medal na olimpiadzie.

  Zapytana kiedyś Agnieszka Radwańska o to czy pokona daną zawodniczke odpowiedziała:D wszystkie zawodniczki grające w turnieju, potrafią grać w tenisa i nie ma znaczenia czy jest 1 czy 50.
  Dlatego nie da się zawsze wygrywać, wszędzie i gdziekolwiek. Są inni, którzy równie ciężko pracowali.

  Jest jeszcze jednak kwestia. W sportach zimowych jesteśmy słabi. Cieszy nawet 5 miejsce. I bardzo dobrze. Trzeba dodawać otuchy naszym sportową nie tylko gdy wygrywają !